info@lingualink.co.il 09-9554110 English

שאלות ותשובות

 • כמה זמן נמשך קורס?
  משך הלימודים נקבע על יד כל נרשם בהתאם לזמן ולתקציב שלו. ניתן להירשם לתקופה שבין שבועיים ועד לשנה אקדמית. בכל בית ספר יש רמות לימוד שונות כאשר משך רמת לימוד אחת בדרך כלל מתחיל מ-4 שבועות ויכול להמשך גם 6 שבועות או יותר, בהתאם למערכת הלימודים של כל בית ספר ובהתאם להתקדמות של כל תלמיד ותלמיד.
 • מהן שיטות ההוראה בבתי הספר השונים?
  לבתי הספר לשפות שלינגואלינק מייצגת שיטות הוראה מודרניות ואינטראקטיביות. יש הבדלים בין שיטות הלימוד בבתי הספר השונים, אך ברובם עובדים על לימוד כל מיומנויות השפה. בקורסים הכלליים הדגש הוא בדרך כלל על לימוד התקשורת בעל פה ושיפורה. הלימוד מבוסס על השתתפות פעילה של התלמידים, ומעודד תקשורת בין התלמידים כבר מיום הלימודים הראשון של לימוד השפה, באווירה מהנה ונעימה. נושאי הלימוד הם עדכניים וכוללים גם נושאים הקשורים לתרבות ולסביבה שבה נערכים הלימודים.
 • כיצד ידע בית הספר לאנגלית בחו"ל מהי רמתי בשפה שאלמד?
  בכל בתי הספר לשפות בחו"ל עורכים מבחנים לשיבוץ לפי רמה לפני תחילת הלימודים. ברוב בתי הספר המבחן נערך ביום הראשון ללימודים. בחלק מבתי הספר יש אפשרות למבחן און-ליין לפני ההגעה. המבחן לשיבוץ לפי רמה כולל, בדרך כלל, מבחן קצר בכתב ושיחה קצרה.
 • האם המורים מדברים עברית?
  שפת האם של המורים היא השפה שהם מלמדים, והם אינם דוברי עברית. כל הלימודים נערכים בשפה שאותה לומדים – וזה נכון לכל בתי הספר לשפות בחו"ל ולכל הרמות. המורים יודעים להתאים את השפה ואת התקשורת שלהם עם התלמידים לרמת הכיתה.
 • אין לי כל ידע בשפה האנגלית, ואני רוצה ללמוד את השפה מהתחלה, האם זה אפשרי?
  כן, זה אפשרי, אך רק בחלק קטן מבתי הספר לאנגלית בחו"ל מציעים קורסים למתחילים. בדרך כלל נדרשת היכרות של ה-ABC האנגלי, לפחות, וידע ראשוני בקריאה. רוב בתי הספר לאנגלית בחו"ל מציעים קורסים בכל הרמות, החל ברמה בסיסית של היכרות כלשהי עם השפה, אף מעטה, ועד לרמה מתקדמת.
 • מתי אפשר ללמוד
  הקורסים לשפות בחו"ל נערכים במשך כל השנה, למעט בחגים ציבוריים מקומיים. רוב בתי הספר לשפות בחו"ל יוצאים לחופשה שנתית בסוף דצמבר במשך כשבועיים.
 • איפה גרים בעת הלימודים?
  כל בתי הספר מציעים מגורים אצל "משפחה מארחת". חלק מבתי הספר מציעים גם מגורים בדירות סטודנטים או בדירות עם דיירים מקומיים, כאשר כל אחד מקבל חדר פרטי לעצמו והסלון, המטבח והשירותים הם משותפים לכל הדיירים. בנוסף ישנם גם בתי ספר שבבעלותם יש מעונות לתלמידים הלומדים בבית הספר.
 • מה זה "משפחה מארחת"?
  משפחה מארחת היא, למעשה, אנשים פרטיים המציעים מגורים לתלמידי בתי הספר לשפות הקרובים לאזור מגוריהם. לעתים המארחים הם זוג שיש לו חדר או מספר חדרים לאירוח, לעתים מדובר בהורה עם ילד או שניים ולעתים המארחים הם זוג עם ילדים. המתארח מקבל חדר ליחיד ובדרך כלל השירותים והמקלחת משותפים לו ולדיירי הבית. אומנם יש בתי ספר המציעים גם מגורים עם שירותים פרטיים, בדרך כלל בתשלום נוסף.
 • האם משפחה מארחת היא אותו הדבר כמו מארחים פרטיים?
  בהחלט כן.
 • האם אפשר להזמין חדר זוגי / לשניים?
  אפשר להזמין חדר זוגי / לשניים, בדרך כלל ל- 2 אנשים מזמינים יחד ומגיעים ביחד. ישנם מספר בתי ספר שמוכנים גם לשבץ תלמידים בחדר לשניים עם אחד התלמידים האחרים.
 • האם אפשר להזמין חדר עם שירותים פרטיים?
  יש סוגים שונים של מגורים עם אפשרות קלבל חדר עם שירותים פרטיים. בדרך כלל יש מעט חדרים עם שירותים פרטיים ולא בכל בית ספר, ולכן חשוב להזמין כמה שיותר זמן מראש (מומלץ חדושיים או יותר).
 • האם אקבל יחידה נפרדת אצל המשפחה המארחת?
  בדרך כלל החדר אצל משפחה מארחת הוא בתוך הבית של המארחים, ללא כניסה נפרדת. במקרים נדירים יש לבתי הספר אפשרות להציע מגורים עם כניסה נפרדת.
 • מה קורה במצב שבו אני מגיע למגורים ומגלה כי הם לא מתאימים לי?
  בכל בית ספר שלינגואלינק מייצגת יש אחראי על המגורים. בתי הספר בודקים את המשפחות המארחות באופן מעמיק ודואגים לקבל משובים מהתלמידים. ישנם אף בתי ספר שבהם צוות בית הספר, או בעלי בית הספר, מכירים את המשפחות המארחות אישית לאורך שנים. ברוב המקרים, כאשר נוצרת בעיה לאחר ההגעה למקום, אפשר להחליף את המשפחה המארחת.
 • למה לגור אצל מארחים פרטיים / משפחה מארחת?
  מגורים אצל מארחים פרטיים הם המגורים האידיאליים למי שמעוניין לנצל את הזמן שלו לתרגול השפה עם אנשים מקומיים. זוהי גם המסגרת הטובה ביותר להיכרות עם חיי היומיום של תושבי הסביבה ועם התרבות המקומית. מגורים אצל מארחים פרטיים אינם מתאימים למי שמחפש פרטיות ועצמאות ולמי שמתקשה להתאים את עצמו להרגלים של אנשים אחרים.
 • ומה אם אני לא מעוניין במגורים אצל משפחה מארחת?
  קיימות מספר אפשרויות מגורים נוספות במקום משפחה מארחת. בחלק מהמדינות, למשל בגרמניה, איטליה וספרד, בתי הספר מציעים מגורים בדירה משותפת עם מספר דיירים אחרים. הדיירים האחרים יכולים להיות סטודנטים זרים או אנשים מקומיים.
 • האם בתי ספר לשפות בחו"ל מציעים גם מגורים במעונות?
  ישנם בתי ספר ללימוד שפות בחו"ל המציעים מגורים במעונות שבבעלותם, שהם לרוב בתים פרטיים שנרכשו על ידי בתי הספר ומשמשים למגורי תלמידים של בית הספר. בחלק מהמעונות יש חדרים עם שירותים צמודים, באחרים יש חדרים עם שירותים שמשותפים למספר חדרים. בכל מבנה יש בדרך כלל מטבח מצויד העומד לרשות התלמידים. בתי ספר לאנגלית בארצות הברית ובקנדה מציעים מגורים במעונות ציבוריים, שלא בבעלות בית ספר לשפות. מעונות אלה פתוחים לקהל הרחב ולא רק לתלמידי בתי הספר.
 • האם אוכל להזמין קורס שפה בלבד, ללא מגורים?
  בהחלט כן.
 • באיזו מדינה מומלץ ביותר ללמוד אנגלית?
  אנגלית אפשר ללמוד בחו"ל בכל מדינה שבה מדברים אנגלית כשפת אם. בבריטניה ישנו המבחר והמגוון הגדול ביותר של בתי ספר לאנגלית. בארה"ב יש בתי ספר ללימודי אנגלית, אך יש מגבלה על כמות שעות הלימוד למי שנוסע עם ויזה של תייר. הצעות מצוינות ואטרקטיביות ללימודי אנגלית בחו"ל יש בקנדה וגם באירלנד. כמו כן, יש בתי ספר ללימוד אנגלית באוסטרליה ובניו זילנד עם רמה מקצועית גבוהה מאוד.
 • האם קורס אנגלית בחו"ל מביא תוצאות?
  בהחלט כן. המשמעות של לימודי אנגלית בקורס בחו"ל היא לימודי אנגלית בסדר גודל של 6-3 שעות ביום, 5 ימים בשבוע. הלימודים מתבצעים בכיתות בינלאומיות, כך שגם כל התקשורת הבין-אישית נעשית באנגלית. הכיתות קטנות – 10-8 תלמידים בכיתה בממוצע. מעבר לכך, בתקופת הלימודים נמצאים בסביבה דוברת אנגלית, ויש הזדמנויות אין סופיות לתרגל וליישם את מה שלומדים בכיתה.
 • מה עושים בזמן הפנאי שלאחר שעות הלימודים?
  כל בית ספר לשפות בחו"ל מציע פעילויות לשעות הפנאי מספר פעמים בשבוע. כמו כן, התלמידים מתארגנים ומבלים הרבה ביחד, בדיוק כמו שנוהגים לעשות עם חברים בבית. בין הפעילויות שבתי הספר מציעים: סיורים מקומיים, מפגשים חברתיים, מסיבות, צפייה בסרטים, ספורט, יציאות משותפות לסרט, מופעים, יציאות לפאבים ומועדונים ועוד. בסופי שבוע, בדרך כלל בשבתות, רוב בתי הספר מציעים טיולים בתשלום נוסף.
בחזרה לראש העמוד